Tíz érem a debreceni Hajós Alfréd viadalról

Címlapképünkön a debreceni versenyen részt vevő fiatal úszóink tizenheten

Debrecenben megrendezték az idei Hajós Alfréd Kupa úszóverseny második fordulóját, amelyen 23 egyesület sportolói léptek rajtkőre, szám szerint 276-an. A Húsvéti ünnepek szombatján megrendezett viadalon 764 rajtot jegyeztek, ebből is kitűnik: nagy volt ismét a versenyzési kedv. Az eseményt nemzetközivé emelte, hogy elindultak rajta a lengyel Klub Plyvacki Sikret Gliwice úszói is, akik 14 tagú delegációval érkeztek a Cívis városba.

Egyesületünket ezúttal fiatalabb csapat képviselte, 8-11 évesekből állt a békéscsabai küldöttség az egynapos eseményen. Remek versenyzéssel sok egyéni rekordot értek el fiataljaink, akik közül többen is teljesítették az országos korosztályos bajnokságokra a szintet.

A pontversenyt a házigazdák sportiskolásai nyerték 45890 ponttal, megelőzve a nyíregyháziakat (30607) és a Debreceni Aqua Sport Egyesület csapatát (20113). A Békéscsabai Előre Úszó Klub maroknyi, és csupa fiatalokból álló küldöttsége a 11. helyen zárt 8252 egységgel. Szép mérleget mondhatnak magukénak úszóink, hiszen három arany-, öt ezüst- és két bronzérmet kasszíroztak be Debrecenben.

Nem véletlen, hogy a verseny végeztével a megérdemelt játék következett: a 17 versenyzőt számláló kis csapatunk átvonult a csúszdaparkban ahol kétórás felhőtlen csúszdázással zárta a napot.

Klubunk érmesei a következők voltak:

Asztalos Antónia. 200 m gyors: 1. hely, 3:16,19. 100 m mell: 2. hely, 1:54,45.

Balázs Krisztián. 100 m pillangó: 3. hely, 1:31,51.

Csendes Eszter. 200 m vegyes úszás: 2. hely, 3:41,81.

Hrabovszki Lara. 100 m pillangó: 1. hely, 1:40,65.

Nagy Patrik. 100 m mell: 2. hely, 1:33,80.

Petrovszki Zsombor. 200 m gyors: 1. hely, 3:12,22. 100 m hát: 3. hely, 1:42,60. 100 m mell: 2. hely, 1:54,39.

Reisz Nándor. 100 m hát: 2. hely, 1:41,24.