Csabai éremdömping az év első versenyén

Nagy Dominik Donát

Széles utánpótlásunk számára az elmúlt hét vége volt az első idei erőfelmérő: népes küldöttséggel képviseltette magát klubunk Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában megrendezett TYR Kupa viadalon.

A nyolcadik alkalommal kiírt TYR Kupán 22 egyesület mintegy 330 fiatalja állt rajtkőre a két nap során, köztük a Békéscsabai Előre Úszó Klub 29 utánpótlás korú sportolója. Békés megyét a mieinken kívül a Gyulai Várfürdő, a Triton SE Gyula, a Triton SE Békés, az Orosházi ÚE képviselte, a nemzetközi rangot pedig szerb és román versenyzők biztosították.

Ezúttal is számoltak pontversenyt, amelyet a Szegedi Úszó Egylet nyert meg 1024 ponttal a Gyulai Várfürdő (574) és a Hódmezővásárhelyi SUVC előtt (465). A dobogósokat követte a Hód Úszó SE (408), majd a Békéscsaba (379). A megyeiek között a Triton SE 11. lett (205), míg az orosháziak a 15. helyen zártak 87 ponttal.

Klubunk 29 versenyzője közül tizenhatan gyűjtöttek valamilyen veretű érmet, összesen harmincegy alkalommal szólították versenyzőinket a dobogóra. A csapat összmérlege a kétnapos verseny során: 4 arany-, 12 ezüst- és 15 bronzérem.

A négy elsőség birtokosa: Horváth Balázs (kétszer is a dobogó tetején állhatott), Sipaki Zsombor és Nagy Dominik Donát.

S akkor íme a dobogósok. Fiúk. Balázs Krisztián (2006): 50 m pillangó 3. hely. 200 m gyors 3. hely.

Czégény Roland (2002): 400 m gyors 3. hely.

Horváth Balázs (2003): 50 m pillangó 1. hely. 100 m pillangó 1. hely. 100 m mell 2. hely. 100 m gyors 2. hely.

Kovács Balázs (2005): 200 m vegyes úszás 2. hely. 200 m hát 3. hely.

Kovács Martin Mór (2003): 400 m vegyes úszás 3. hely.

Nagy Dominik Donát (2004): 200 m gyors 1. hely. 200 m pillangó 2. hely. 400 m vegyes úszás 2. hely.

Ombodi Nándor (2004): 50 m gyors 2. hely.

Sipaki Zsombor (2002): 100 m hát 1. hely. 50 m hát 2. hely. 100 m gyors 3. hely.

Szabó János (2004): 400 m gyors 3. hely.

Lányok. Balog Lora (2004): 50 m gyors 2. hely.

Hrabovszki Lora (2007): 50 m pillangó 3. hely.

Károlyi Zsófia (2006): 100 m hát 2. hely. 100 m gyors 3. hely. 200 m vegyes úszás 3. hely.

Prekop Vera (2004): 100 m hát 2. hely. 100 m gyors 3. hely.

Provosinszki Noémi (2003): 100 m pillangó 2. hely. 200 m pillangó 2. hely.

Sipaki Csenge (2006): 50 m hát 3. hely. 100 m hát 3. hely. 200 m hát 3. hely.

Szűts Bojána (2004): 200 m mell 3. hely.

Az eseménnyel párhuzamosan került sor A jövő Bajnokai idei második felmérőjére, amelyet szombaton kora reggel, már nyolc órától megrendeztek. Klubunkból Horváth Balázs, Kovács Balázs és Nagy Dominik Donát volt érdekelt. Ezen a felmérőn mindenkinek a 400 méteres gyorsúszásban, a 200 méteres vegyes úszásban és egy 100 méteres saját számban kellett bizonyítania. Fiataljaink ezúttal is kitűnően szerepeltek, amire szükség is volt, hiszen a napokban jelölik ki azt a Dél-alföldi válogatottat, amely március első hét végéjén összeméri tudását a Dél-dunántúli válogatottal. Ennek helyszínét még nem jelülték ki, de úgy tűnik, Hódmezővásárhely, Pécs vagy Kaposvár lehet a befutó.

Ugyancsak hír klubunk háza tájáról, hogy ezen a héten, pénteken, vagyis február 12-én a legkisebbeknek, a 2006-2009 között születetteknek versenyt rendeznek. A meghívásos esemény helyszíne a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium fedett, 25 méteres, négypályás medencéje lesz. A 16 órakor kezdődő eseményen a Békéscsabai Előre Úszó Klub, a Triton SE Békés, a Triton SE Gyula és a Tótkomlósi ÚE béka korosztályú fiataljai mérik össze tudásukat 25 méteres távokon.

Címlapképünkön a Hódmezővásárhelyen három érmet, köztük 200 gyorson aranyat begyűjtő Nagy Dominik Donát látható