Bohus Ricsi az aranyéremmel alaposan bemelegített

bohus ricsi

Két aranyérem mellett egy országos csúcsot is hozott magyar szempontból a hagyományos római nemzetközi úszóverseny, a Sette Colli (Hét Domb) pénteki nyitónapja: nyert Kapás Boglárka és Bohus Richárd, Molnár Flóra pedig megjavította a magyar rekordot 50 méter pillangón.

Molnár Flóra, a nagykanizsaiak 19 esztendős versenyzője — az ezúttal már 54. alkalommal kiírt verseny honlapjának tanúsága szerint — 26,15 másodperccel negyedikként ért célba a szám döntőjében, idejével azonban jelentősen módosította az előző országos csúcsot, amelyet Bordás Beatrix tartott 26,43 másodperccel lassan egy évtizede, vagyis 2008. augusztus 3. óta.

A nap legeredményesebb magyarjának Kapás Boglárka bizonyult, aki egy aranyat és egy ezüstöt is gyűjtött. Az olimpiai és világbajnoki bronzérmes, négyszeres egyéni Európa-bajnok úszó előbb a 400 méteres gyors döntőjében győzött nagy fölénnyel (4:06,05 p), majd 1500 méter gyorson csapott másodikként a célba (16:16,79).

Aranyérmet szerzett klubunk üdvöskéje, Bohus Richárd is, aki 50 méter hátúszásban — bemelegítésként — 25,04 másodperccel nyert honfitársa, az egykori békéscsabai Balog Gábor (25,12) előtt. S hogy miért bemelegítés? Nos, Bohus Ricsi (képünkön) ezúttal elsősorban azért utazott ki magyarországi edzőjével, Szarvas Jánossal egyetemben Rómába, hogy a 100 méteres hátúszásban is teljesítse qa budapesti világbajnokságra szóló A szintet. Ugyanis a 4x100 méteres gyorsúszó váltószám mellett egyéniben az 50 méteres hátúszásban és a 100 méteres gyorsúszásban már biztos résztvevője a vb-nek. A hét végén tehát még egy nagy feladat, a 100 méteres hátúszás vár rá.

Pulai Bence ötödikként zárt 100 méter pillangón (52,70), míg Jakabos Zsuzsanna 200 méter gyorson (1:59,33), Lobanovszkij Maxim pedig 50 méter gyorson (22,36) lett nyolcadik.