Arányi Norbert két számban is döntős volt

Hódmezővásárhely adott otthont az idei országos ifjúsági korosztályos országos bajnokságnak az elmúlt héten. A Gyarmati Dezső Sportuszodában négy napon át reggeltől estig zajlottak az események. Összesen hatvan klub delegálta legjobbjait, szám szerint 331 úszó mérte össze tudását 1746 rajtot teljesítve.

A tavalyihoz képest megközelítőleg egy hónappal előrébb hozott bajnokságon ott voltak klubunk sportolói is Szarvas János edző vezetésével. Bár tíz versenyzőnk állt rajtkőre, közülük egyedül Arányi Norbert ifjúsági korú, a többiek még a serdülő és a gyermek korcsoporthoz tartoznak. Esetükben a saját korosztályos bajnokságra való felkészülés jegyében telt el a négy nap. Egyébként nagy volt máris a versenyzési kedv, amit például alátámaszt: száznál több nevezés futott be a 100 méteres fiú gyorsúszásra.

„A fiatalok számára az volt a lényeg, hogy a versenyhelyzetet gyakorolják, számukra az ifibajnokság csak a felkészülés egyik állomása volt Hódmezővásárhely — tudtuk meg Szarvas Jánostól. — Ennek ellenére szinte mindenki a legjobb eredményéhez közeli perceket, másodperceket úszta, sőt, sok esetben még túl is teljesítették azokat. Horváth Balázs például a 100 és 200 méteres pillangóúszásban, valamint a 100 és 400 méteres gyorsúszásban máris egyéni rekordot ért el. A két pillangóúszó számban nem mellesleg a saját korosztályában, illetve évjáratában egyaránt a második helyre rukkolt előre. Pedig még javában munkában van, számára a formába hozás majd a hat hét múlva esedékes korosztályos bajnokságra érkezik el.”

Szarvas János azt is hozzá fűzte, hogy a tavaszi uszodai átállás, a sátorbontás miatti kihagyás komoly nehézségeket okozott, és az azt követő szabadtéri edzések nem voltak éppen ideálisak. Olykor hideg, szeles, esős időben kellett a tréningeket megtartani, előfordult, hogy a víz hőmérséklete sem volt éppen optimális, ami nem éppen „úszóbarát” körülmény. Ezért részben elmaradtak a rajtgyakorlatok, nehézséget okozott a gyorsítás, a finomítás, és sorolhatnánk a formába hozás hátráltató körülményeit.

„Ez különösen Arányi Norbert esetében okozott fejtörést, hiszen számára az volt az év fő eseménye — folytatta az edző. — Ennek ellenére óriási fegyvertény, hogy két gyorsúszó számban is ott volt a döntőben. Ahová persze reméltem is, hogy bejut. Ám a már említett körülmények miatt kissé fájdalmas, hogy a gyorsúszó időeredményei, ha kicsivel is, de elmaradtak a várttól, illetve a legjobbjaitól. Viszont az 50 méteres pillangó- és mellúszásban javított korábbi egyéni rekordján.”

Ami ugyancsak érdekesség: Hódmezővásárhely közelsége miatt a csapat nem szállt meg a Csongrád megyei városban, hanem minden nap oda-vissza ingázott. „Emiatt minden, a serdülő és gyermek bajnokságra készülő úszó kapott lehetőséget a versenyhelyzet gyakorlására — fűzte hozzá Szarvas János. — Nem beszélve arról, hogy jelentős anyagiakat is megspóroltunk ezáltal.”

Klubunk versenyzőinek eredményei az országos ifjúsűgi bajnokságon.

Váltók

4x100 m fiú gyorsváltó: 14 Békéscsaba (Arányi, Matejdesz, Sipkai, Horváth) 3:47,21

4x100 m fiú vegyes váltó: 11. Békéscsaba (Sipaki, Matejdesz, Horváth, Arányi) 4:10,70

4x100 m mixváltó: 12. Békéscsaba (Szabó, Matejdesz, Provosinszki, Arányi) 4:25,01